Mini Pelet Makinası MP Serisi

Mini Pelet Makinaları 2015 yılı sonunda Kürelsan Makine Sanayi öncülüğünde ilk “KENDİ PELETİNİ KENDİN YAP PROJESİ” kapsamında, Türkiye’de pelet imalatını 220V pelet makinası ile ilk olarak kişisel düzeye indirgemesiyle başlamıştır.

İnsanların dışa bağımlı olmadan, kendi imkanlarıyla kendi talaş peletlerini, kendi yemlerini yada kendi gübrelerini üretmelerini planlayan proje kapsamında 2 yıllık süre zarfı içinde onlarca müşterimiz makinalarımızdan faydalanmıştır. Kürelsan Makine Sanayi ailesi olarak, yalnızca üretmekten değil, aynı zamanda ülkeye sağlanan istihdamdan dolayı da ayrıca mutluluk duyarız.

MİNİ SERİSİ PELET MAKİNALARININ SAATLİK KALİTELİ PELET KAPASİTELERİ

Kod Motor Gücü Talaş Saat Yem Saat Gübre Saat
MP-2 2.2 Kw 15-20 Kg 30-35 Kg 15-35 Kg
MP-3 3 Kw 20-25 Kg 35-40 Kg 20-40 Kg

Neden Her Zaman Kaliteli Pelet Olarak Vurguluyoruz?

Pelet diskten geçirilen ürünün belirli fiziksel (huni, havşa vs.) sistemlerden preslenerek çıkarılması işlemidir. Diskin imalatı aşamasında dilenirse “PELETİN KALİTESİ DÜŞÜRÜLEREK” kapasite arttırılabilmektedir. Daha az preslemeye maruz kalan ürün deliklerden daha rahat çıkabildiğinden ötürü kapasite artacak, lakin aynı oranda talaşın yanma kalorisi ve fiziksel görünüm kaliteside düşecektir.

Standart Kaliteli Pelet Nasıl Anlaşılır?

Bu sebepten dolayı müşterilerinizin isteklerini karşılayabilmeniz adına her daim kaliteli pelet üretmeniz faydanıza olacaktır. Peki peletin kaliteli olup olmadığını nasıl anlarız? Pelet Kalitesi Elle Kontrol, Gözle Kontrol ve Yakılarak anlaşılabilir. Bunun için lütfen KALİTELİ BİR PELET NASIL ANLAŞILIR başlıklı konumuz çok yakında resimleri ile birlikte eklenecektir.